Szkolenia - jesień 2016

Kung Fu Panda

W programie szkolenia są 2 regularne oraz jeden dodatkowy trening dziennie. W ramach treningów będą nauczane techniki podstawowe Wing Chun oraz bardziej zaawansowane dla osób posiadających doświadczenie w sztukach walki. Ćwiczenia będą wykonywane bez partnera "na sucho" w początkowej fazie, ale głównie w parach. W szczególności dotyczy to technik Chi Sao, Chin Na. Treningi prowadzić będzie głównie Marek Krótkiewicz, związany ze sztukami walki od 1984 roku. Poza treningami przewidziane są spotkania "integracyjne", podczas których będzie można swobodnie wymienić się opiniami, podyskutować, lub po prostu miło spędzić czas.

Uczestnicy

Osoby chcące poznać elementy Wing Chun oraz innych, wybranych systemów lub chcący uzupełnić, odświeżyć i poszerzyć posiadana wiedzę i umiejętności. Zaproszenie jest kierowane, zarówno do osób które nigdy nie miały styczności z Wing Chun lub innymi sztukami walki, jak i dla tych, którzy ćwiczą ten lub inny system, a chciałby powiększyć zakres doświadczeń w tym obszarze. Kwestia posiadanych już umiejętności, znajomości stylów sztuk walki nie stanowi żadnego ograniczenia.

Szkolenie kierowane jest głównie do osób pełnoletnich. Wyjątki od tej reguły rozpatrywane będą przez Zarząd WCB indywidualnie. Jest to wyjazd prywatny nie mający charakteru komercyjnego, zorganizowanego przed jakikolwiek podmiot. Górny limit wiekowy nie jest oznaczony. Czynimy starania, aby wszyscy spędzili ten czas pożytecznie, bezpiecznie i miło. Osoby zajmujące się organizacją szkolenia zastrzegają sobie prawo do indywidualnego podejmowania decyzji o akceptacji poszczególnych zgłoszeń.

Istotne elementy organizacyjne

Strój treningowy:

Luźny i wygodny strój w postaci czarnych spodni (mogę być dresowe), kilku (ok. 6 lub więcej) koszulek białych lub czarnych, ew. w innych nie rażących kolorach, najlepiej bez zbędnych napisów. 

Podstawowe informacje na temat przebiegu szkolenia

W ramach szkoleń realizowane będą zajęcia z zakresu Wing Chun Kung-Fu , obejmujące między innymi:

 1. Ćwiczenia ogólnorozwojowe:
  1. siłowe,
  2. wytrzymałościowe,
  3. koordynacyjne,
  4. poprawiające równowagę ciała.
 2. Techniki podstawowe
  1. pozycje,
  2. poruszania się,
  3. podstawowe bloki i ciosy oraz kopnięcia.
 3. Techniki w parach, zastosowania technik i ich kombinacji,
 4. Podstawy Chin-Na,
 5. Ćwiczenia Chi-sau: Dan Chi Sau, Luk Sau,
 6. I forma: Siu Lim Tao.